E-kataloog

Valgamaa raamatukogude elektronkataloog

Minu lugejakonto

Elektronkataloog RIKSWEBi kasutusjuhend

Hea lugeja!

Valga Keskraamatukogus kasutatav programm RIKSWEB võimaldab Sul raamatukoguga suhelda raamatukokku minemata või sinna helistamata. Säästad nii aeg kui ka raha.

Interneti vahendusel  saad vaadata, millised raamatud oled laenutanud, pikendada  laenutähtaega, reserveerida kirjandust.
Selleks mine raamatukogu kodulehele aadressil www.valgark.ee/ Ava Otsing elektronkataloogist, seejärel vasakpoolsest menüüst  Logi sisse.
Sisesta  Lugeja vöötkood, selle leiad lugejapiletilt  ja  Salasõna, milleks on Teie isikukoodi neli viimast numbrit (Salasõna soovitame muuta, kuni 6 tähemärki, täpitähti mitte kasutada).
Näiteks:
Valga Keskraamatukogu
lu1003305g
2222

Laenutuste vaatamiseks ava Laenutused. Kui soovid laenutähtaega pikenda, siis klikka raamatu pealkirja ees oleval ristikesel.

NB! Pikendada võib 2 korda ja mitte varem kui 3 päeva enne laenutustähtaja saabumist. Pikendada ei saa (pealkirja ees ei ole ristikest), kui laenutähtaeg on ületatud või kui raamatule on tehtud teise lugeja poolt reserveering.

Reserveeringu tegemiseks ava Otsing ja leia  vajalik raamat, kirje all on tekst RESERVEERI TEAVIK, klikka sellel.
Omale  reserveeritud  raamatuid saad vaadata, kui avad Reserveeringud.
Reserveeringuid  on võimalik kustutada, kui klikkad pealkirja ees oleval “pügikastil”. Tee seda kindlasti, kui mingil põhjusel raamatut enam ei vaja.

Täpsema juhendi raamatukogu andmebaasi kasutamiseks saad, kui avad menüüst Abi.

Edukat RIKSWEB’i kasutamist  soovides

Valga Keskraamatukogu teenindusosakond