Kaagjärve raamatukogu ja Karula Avatud Noortekeskus viisid ellu koos kohalike noortega projekti “Isetegemise rõõm”. Tegemist on ERÜ poolt ellu kutsutud “Raamatukogud-muuseumid-noored” taotlusvooruga.
Projekti käigus arenes piirkonna noortes oma kodukoha väärtustamise ja ümbritseva märkamise oskus ning tõhustus Karula Avatud Noortekeskuse ja Kaagjärve raamatukogu koostöö. On teada, et vajame muutusi, et osata enam märgata ümbritsevat. Läbi mitteformaalse õppe jõudsidki noorteni kultuuri aspektid, millele enamasti ei pöörata tähelepanu ja mida peetakse sageli enestmõistetavaks. Tegevuste süda oli Kaagjärve külas, kuhu viimastel aastatel on kolinud ka muukeelseid peresid. Ühistegevused aitasid siduda kohalike noori uute elanikega. Ühiselt rikastati piirkonna noorte kultuuritarbimist ja kaasatust.
Projekt käigus elluviidud tegevused aitasid osalejatel väärtustada oma kodukohta, ühtlasi muutus see atraktiivsemaks nii kohalike inimeste kui ka kaugemalt tulijate jaoks. Projekt täitis oma eesmärgi ja oleme saanud väga palju positiivset tagasisidet tehtu eest – Kaagjärve külas sai bussipaviljon ülevärvimisel ilusamaks, lisandusid veel infotahvlid ja istutati lilled. Projekti peamised tegevused olid Kaagjärve bussijaama korrastamine ja värvimine ning Kaagjärve küla koduloo ja olulisemate vaatamisväärsuste kohta info otsimine.
Piirkonna bussipeatus sai juurde värskust ja soojust, mis lisab nii kohalikele kui ka läbisõitjatele palju silmailu, kuna paviljon asub suure tee ääres. Kaagjärve küla bussijaam on oluline kogunemiskoht nii koolilastele kui ka täiskasvanutele, kes ootavad bussi näiteks kooli või tööle sõiduks. See on ka koht, kus heade ilmadega noored veedavad vaba aega. Laiemalt muutis korrastatud ja värskendatud ootepaviljon piirkonna atraktiivsemaks. Lisaks saavad läbisõitjad sealt koduloolist infot.
Kaagjärve raamatukogu tegi suurepärast koostööd Karula Avatud Noortekeskusega. Sellises mahus koostööd pole varem kahe asutuse vahel olnud ja see aitas tihendada omavahelist suhtlust. Projekt tõi omavahel kokku kohalikud ja muukeelsed noored ning lisaväärtusena aitas kaasa erinevate vanusegruppide lõimimisele. Lisaks said osalejad teadlikumaks mõlemas asutuses pakutavate võimalustega.
Kaagjärve küla väärtustamise projektis osalesid Kaagjärve küla lapsed ja kuus kohalikku kogukonnaliiget, kes aitasid noori raskemates töödes ja hoidsid suveperioodil lilleilul silma peal.
Suured tänud Valga Vallavalitsusele, Valga Keskraamatukogule, Karula Noortekeskusest Karoliinele, Margusele, Kaidole, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingule, Kultuuriministeeriumile ja vabatahtlikele abilistele kogukonnast. Suured tänud ka usinatele lastele, kes nii suure südamega tööd tegid! 🤗
Hoiame koos oma küla ja hindame oma tehtud ilu!