Raamatukogude aasta raames toimus lastele pannkoogipäev “Suur suvine koogitegu raamatukogus”, mille ühisosaks oli pannkookide küpsetamine ja Anti Saare raamatu “Suur koogitegu” ettelugemine ning videotervituse vaatamine.

Valga valla raamatukogudest olid selles ettevõtmises kaasa löömas Valga Keskraamatukogu, Lüllemäe, Hargla, Koikküla ja Kaagjärve raamatukogud.

Allpool muljed meie raamatukogudest.

15.06 toimus Lüllemäe raamatukogus pannkoogipäev. Õnneks oli ilmataat meie poolt ning lubas meie rõdule katta lauad ja ka pannkookide küpsetamine toimus õues. Nagu öeldakse maitsb söök alati õues paremini. Kokku valmistati üle 50 ülepannikoogi ning lapsed said valida lisandi oma pannkoogile – valikus oli moos, karamell ja šokolaadikreem. Lugesime A. Saare raamatut “Suur koogitegu”. Nii nagu ikka vahvate üritustega siis ka see kord ei olnud mahti palju pildistada aga paar pilti sai ikka tehtud enne kui suuremaks söömiseks läks.

Lüllemäe raamatukogu

Meie pannkoogipäev algas Anti Saare raamatu ” Suur koogitegu” tutvustamisega. Pidasime aru, palju tainast teha ja otsustasime, et päris vannitäit ei tee, aga suure kausitäie küll.
Kõigepealt siis kätepesu, põlled ette ja töö võis alata. Tainategu käis ikka korrektselt retsepti järgi. Seejärel pannid tulele ja praadima. Osa lapsi oli juba varem kodus kooke teinud, aga mõnele oli see esmakogemus. Koogid valmis, katsime laua ja asusime sööma. Said ikka head koogid küll – mõnele mahtus lausa 14 kooki.

Koikküla raamatukogu

15. juunil toimus meil raamatukogus pannkoogipäev. Pannkoogi hommik algas lasteaialastega, kes ise valmistasid pannkoogitaigna. Kogu päeva sai küpsetada ja maitsta pannkooke. Kuulasime ka Anti Saare pannkoogipäeva videotervitust ja lugesime tema raamatut “Suur koogitegu”.
Rohkem pilte leiad Kaagjärve raamatukogu Facebook`i lehelt.

Meil on ka toredad lugejad, kes küpsetasid kodus suure kuhja pannkooke ja tõid neid ka meile maitsta!

Kaagjärve raamatukogu

8. juunil toimus Hargla koolis pannkoogipäev. Koogid olid lõunasöögil magustoiduks. Koogisööjaid oli 40 ja raamatu “Suur koogitegu” ettelugemise kuulajaid 20. Ettelugemine oli päris lõbus, just selle pärast et laste hulgas oli kolm sama nimega last nagu raamatu tegelastelgi. Oh seda itsitamist, üks laps küsis, et kas sa ise luuletad meie rõõmuks neid nimesid sinna või? Ega ikka ei luuletanud küll. A. Saare tervitust vaatasime kaks korda, lastele meeldis see.
Hiljem arutasime millal ja kuidas kodudes pannkoogi “traditsioon” on. Ega oskagi rohkemat välja tuua, vahva oli.

Hargla raamatukogu

Meil oli igal juhul tore laupäev – palju raamatuid ja head ajaviidet, pannkoogid ja näomaalingud, imeilus ilm ja vahvad külalised.
Suur tänu kõigile, kes läbi astusid. Aitäh ka teile, Eesti Hoiuraamatukogu, et meiega seda imelist päeva jagasite.
Rohkem pilte leiad Valga keskraamatukogu Facebook`i lehel.

Valga Keskraamatukogu