Juba viiendat suve toimus Lüllemäe raamatukogus suvine kunstiring, mida lapsed väga ootavad. Sellel aastal toimusid loovtegevused kahel päeval ja kahe juhendajaga 19.-20 juulil. Kahel päeval said tegevustest osa pea nelikümmend last. Lisaks tõi sündmus raamatukogusse lapsevanemad, kes oma laste töid vaatama tulid.

Üheks tegevuseks oli suurele lõuendile Lüllemäe küla joonistamine. Lapsed said valida, millise hoone või objekti soovivad maalida ning juhendaja Juris Freimanise käe all need ka ühismaalile kanti.. Ühistöö kaunistas mõned päevad Karula Karu juures raamatukogu esist platsi. Edasi liigub töö raamatukogu seinale meenutama raamatukogude aastat.

Teiseks tegevuseks oli korvi/vaagna/vaasi punumine. Juhendaja Birgit Tuulemetsa õpetusete alusel said lapsed meisterdada endale looduslikest materjalidest meelepärase eseme ning selle hiljem koju kaasa võtta. Valminud tööd moodustasid ka raamatukogusse näituse, mida kõik külastajad nautida said.

Lapsi oli tulnud seekord Eesti erinevatest paikadest. Lisaks Lüllemäe piirkonna lastele osales lapsi ka Valgast, Tartust ja Tallinnast. Täname Birgitit ja Jurist loovtööde juhendamise eest! Loodame, et saame juba järgmisel suvel traditsiooniga jätkata.

Ürituse toimumist toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp. Rohkem fotosid Lüllemäe raamatukogu Facebooki lehel.