17. mail toimus raamatukogude aasta raames üle-eestiline kaugtööpäev, kus enam kui 170 raamatukogu pakuvad huvilistele võimalust kasutada raamatukogusid kontorina. Nõmme raamatukogus seadis sel puhul töökoha sisse kultuuriminister Tiit Terik.

Kultuuriminister Tiit Teriku sõnul on töökultuur teinud mõne aastaga suure hüppe ning paljudel on vabadus teha tööd just seal, kus parasjagu kõige sobilikum on. „Kontorist eemal töötamiseks on mitmeid variante, ka raamatukogud pakuvad selleks erinevaid võimalusi. Raamatukoguteenus on kõigile tasuta kättesaadav ning toetab seeläbi kaugtöövõimalusi ka nendes piirkondades, kus näiteks kodune internetiühendus ei pruugi väga hea olla,“ lisas Terik.

Kaugtööpäeva raames valmis elektrooniline kaart, kust on kergesti leitav raamatukogude pakutavad vahendid ning võimalused kodust eemal töötamiseks. „Kaugtöövõimalused jäävad avatuks kogu raamatukogude aastaks ja edaspidigi. Varem pole neid võimalusi hõlpsalt tarvitatavale kaardile kokku toodud,“ täpsustas raamatukogude aasta projektijuht Liina Valdre. „Läheneva suvepuhkuste perioodil tasub seega meeles pidada võimalust teha kiireid tööasju lähimas raamatukogus,“ lisas Valdre.

Ülevaatliku kaardi raamatukogudest, kus on saadaval kaugtöö tegemise võimalus, leiab siit: www.raamatukogudeaasta.ee/projektid/kaugtoovoimaluste-kaart/

Valga valla raamatukogud olid nende hulgas! Heida pilk Valga valla raamatukogudes pakutavatele võimalustele!

Valga Keskraamatukogu kasutasid tööpaigana 17. mail vallavanem Monika Rogenbaum ja asevallavanem Maarja Mägi.
Lüllemäe Raamatukogu kaugtöö võimalusi kasutasid Põim Kama ja Ell Sellis.
Raamatukogude kaugtööpäeva puhul kohtub inimestega Valga vallavanem Monika Rogenbaum Laatre raamatukogus 20. mail kell 10.00-14.00 ja  Tagula raamatukogus 27. mail kell 10.00-14.00

Valga valla raamatukogude kaugtöö võimalustega saad tutvuda SIIN.