Raamatukogude aasta programmi raames toimub 21.-27. veebruarini aktsioon, kus raamatukogutöötajad kannavad Eesti sünnipäeva tähistamiseks rahvariideid või rahvusvärvidest inspireeritud riietust. Pärnu Keskraamatukogu ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ellu kutsutud aktsioon toimub juba viiendat korda ning sündmusest võtavad osa raamatukoguhoidjad üle Eesti.

„Üleskutse sai alguse juba Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval. Tänavu on põhjuseid piduriided kapist välja otsida mitu, sest lisaks Eesti sünnipäevale tähistame ka raamatukogude aastat,“ sõnas aktsiooni üks algatajatest Krista Visas Pärnu Keskraamatukogust. „Eesti sünnipäevanädalat ootavad nii raamatukogude töötajad kui külastajad, sest rahvariided loovad erilise meeleolu ja toovad naeratuse näole,“ lisas Visas.

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistatamiseks on raamatukogude aasta programmis veel mitmeid võimalusi. „Näiteks toimub 22. veebruaril Kadrina valla raamatukogus pidulik salongiõhtu ja Valga Keskraamatukogus isamaaliste luuletuste lugemise konkurss. 24. veebruaril peab Nõo raamatukogu direktor vabariigi aastapäeva kõne Nõo kirikus ning raamatukogudes on avatud enam kui 60 näitust,“ ütles raamatukogude aasta projektijuht Liina Valdre. „Eesti sünnipäevanädalal toimuv on vaid väike osa raamatukogu aastast, sest enam kui 800 raamatukogu üle Eesti korraldavad terve teema-aasta vältel toredaid sündmusi ning ootavad endale külla,“ kinnitas Valdre.

Rahvariiete kandmise aktsioonil saab silma peal hoida ka sotsiaalmeedias jälgides teemaviitasid #raamatukogudeaasta; #ev104; #olenraamatukoguhoidja.

Eestis tegutseb kokku üle 800 rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogu, kes kõik löövad kaasa raamatukogude aasta korraldamisel. Kõik teema-aasta sündmused leiab veebileht www.raamatukogudeaasta.ee.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu.