Lüllemäel kogunes 30. aprillil raamatukokku 20 nõida/haldjat, kellest üks oli hirmsam kui teine ja kolmas veel nõiduslikum. Nõiad tulid Lüllemäe lasteaiast ning Lüllemäe Põhikooli 1.-2. klassist. Isegi mõned emad olid end nõidadeks ehtinud. Toimus volbritrall “Hõissa Karkõmm”.

Kaks kõige tähtsamat nõida Eesti Rahvuspärimuse Koolist õpetasid väikestele ja ka mõnele suuremale nõiale õpetama salapäraseid nõiasõnu, laule ja loitse.

Nõidumise käigus said nõiad selgeks rahvamängud volbriajaks. Natuke oli õude aga palju oli huvitav.

Volbripeol „Hõissa Karkõmm“ näitas ja õpetas Eesti Rahvapärimuse Kool Tsirguliina õpilastele volbripäevaga seotud kombeid, loitse ja mänge. Oli laule ja mõistatamist – nii mõnigi rituaal ka kõhedust tekitav. Nõiarahval oli kaasas iidvana kolp. Kui selle ninaluusse panna oma juuksekarv ja siis piiluda silmakoopasse, kes julges, nägi tulevikku… Iga korraliku nõia arsenalisse kuulub ka lennuvahend. Võib juhtuda, et parasjagu pole ühtki luuda käepärast, siis lendamiseks sobib mis iganes, kas või hobuse look!

Lõpetuseks sai iga osaleja kaasa voldiku, milles on juhendid vanemate ja uuemate rahvamängude mängimiseks, eriti volbriajal.

Ka Õru lastele meeldis üritus väga. Väikeseid nõidu aitas riietada raamatukogu. Tantsiti, nõiuti, mängiti). Peo lõpuks sai igaüks ka “kuldnoka muna” ning maiustati “varese munadega”. Kokku osales volbripeol 8 nooremat nõida ja 6 vanemat nõida.

Volbripäeva ürituse eesmärgiks oli seigelda pärimusmaailmas ja otsida vastust küsimusele, kuidas õpetada meie vaimset pärandit koolis, lasteaias, kodus; kuidas koos lastega rõõmu tunda vanemast ja käesolevast traditsioonist.

Suur aitäh Eesti Rahvapärimuse Koolile!

Üritust rahastas Eesti Kultuurkapital